Garri Kaszparov: A Nyugatnak el kell döntenie, hogy mit akar Ukrajnában
Amerika és az egész világ demokráciája múlik azon, mi történik az orosz-ukrán-konfliktussal, mutat rá Garri Kaszparov a Wall Street Journalben.
Amerika és az egész világ demokráciája múlik azon, mi történik az orosz-ukrán-konfliktussal, mutat rá Garri Kaszparov a Wall Street Journalben.
A hatalom nyilatkozatai egytől egyig hazugságok, de egy rendőrállamra már csak ez a jellemző, írja Kaszparov a Wall Street Journalban közzétett véleménycikkében.
A sakkvilágbajnok több mint tíz éve él emigrációban, de a politikai szerepvállalását így sem nézi jó szemel Putyin rendszere.
A Putyint élesen bíráló volt sakkozó szerint itt lenne az alkalom, hogy Joe Biden tartsa a szavát, hiszen három éve, Navalnij bebörtönzése után súlyos következményeket helyezett kilátásba.
Kijev háta mögött egyezkedik az oroszokkal az Egyesült Államok - állítja írásában Garri Kaszparov sakklegenda, Putyin egyik ismert kritikusa.
A londoni emigrációban élő orosz ellenzéki, Garri Kaszparov volt sakkvilágbajnok a Wall Street Journalben megjelent vendégkommentárjában úgy ítéli meg, hogy az USA túlzottan tart a háború eszkalációjától, így Moszkva felhatalmazva érzi magát, hogy minden további nélkül lőhet ártatlan civileket.
A volt sakkvilágbajnok a legnagyobb ostobaságnak tartja, hogy ideje lenne béketárgyalásokat kezdeni, mert Putyin szét akarja verni a szabad Ukrajnát, Kijev célja ezzel szemben az, hogy felszabadítsa a saját földjét. Kaszparov szerint kompromisszumra semmi lehetőség, fegyvert kell adni az ukránoknak, és minél gyorsabban hozzájutnak, annál előbb vége a háborúnak.
Sem Hodorkovszkij, sem Kaszparov nem él már Oroszországban.
A volt sakkvilágbajnok, aki 2008-ban Vlagyimir Putyin kihívója volt az elnökválasztáson, úgy látja, hogy az orosz elnök megbékítésére tett próbálkozások sokba kerültek a világnak, ám itt az idő, hogy a Nyugat újra rátaláljon saját értékeire.
A korábbi sakkvilágbajnok a NATO fellépését sürgeti véleménycikkében, amely a Die Weltben jelent meg.
A hatalom legalább annyira áthuzalozza az agyat, mint bármelyik drog, és ha az idegtudományok felől közelítünk a mostani eseményekhez, akkor nem nehéz arra a következtetésre jutni, hogy Vlagyimir Putyin veszélyes mentális állapotba került. Egy diktátor lélektana robbanásveszélyes elegyet alkot, legyen szó a kiválasztottság érzéséről, a nagyra nőtt egóval járó sebezhetőségről, vagy épp arról a kockázatról, amikor egy vezető nem képes megkülönböztetni a saját és az országa érdekeit.
Kivételes memóriájú csodagyerekként kezdett el sakkozni a norvég Magnus Carlsen, aki a technikai fölényben lévő számítógépek korszakában is megőrizte a játék szépségét, és rekordokon keresztül jutott fel a csúcsra.